Dobry andel

Dárci – Dobří andělé – pomohli již téměř 500 rodinám z celé České republiky, v nichž bylo dítěti diagnostikováno vzácné onemocnění. Jedná se například o malé pacienty s nemocí motýlích křídel, svalovou dystrofií Duchenne, mukopolysacharidózou či jinými metabolickými poruchami a dalšími onemocněními.

Jak to funguje?

Dobří andělé přispívají každý měsíc na účet Systému Dobrý anděl. Všechny finanční prostředky, které do Systému přijdou v jednom měsíci, se vždy první pracovní den následujícího měsíce rozdělí rovným dílem mezi potřebné rodiny. Pomoc rodinám je tak pravidelná a dlouhodobá.

S finanční pomocí to jde snadněji

Vážná onemocnění dětí často vyžadují celodenní péči, jeden z rodičů se tak obvykle vzdává svého zaměstnání. Příjem musí zajistit druhý rodič, situace je o to komplikovanější v případě rodiče samoživitele. Z finanční pomoci Dobrých andělů rodiny hradí náklady spojené s léčbou jako například časté rehabilitace a terapie, pomůcky, doplatky léků či podpůrných prostředků, hygienické pomůcky nebo například ozdravné a rehabilitační pobyty. Rodiny mohou zažádat o pomoc přímo nadaci na dobryandel@dobryandel.cz nebo na infolince 733 119 199.

Chcete se také do pomoci zapojit?

Stát se Dobrým andělem je jednoduché, stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Při registraci získá dárce přístup do svého Andělského účtu, kde uvidí konkrétní příběhy rodin, kterým pomohl. Jeho příspěvky jsou odevzdávány do posledního haléře potřebným, protože provoz nadace je hrazen ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů. Jak celý systém pomoci funguje, se můžete také podívat na tomto videu: